مجله آموزشی اطلاع رسانی دایومگ

logo
آیکون استخر پلاس

استخر پلاس

Search
10-مورد-از-پردرآمدترین-ورزش-های-دنیا

10 مورد از پردرآمدترین ورزش های دنیا

فهرست مطالب

امروزه ورزش به یکی از پر درآمدترین بخش های صنعت سرگرمی تبدیل شده است. ورزش یک روش زندگی برای افراد از همه اقشار می باشد. ورزش یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که جهان را متحد می کند. بسیاری از افراد معتقدند که فوتبال پردرآمدترین ورزش دنیا می باشد اما طبق تحققیقات انجام شده پر درآمد ترین ورزش در جهان بستکتبال می باشد. این ورزش در ایالات متحده شروع شد و در سراسر دنیا به رسمیت شناخته شد. این رویداد های ورزشی به بازیکن های خود دستمزد سخاوتمندانه ای می دهد که بسیاری از آنان را به میلیونر تبدیل کرده است. ما در این مقاله قصد داریم که شما را با پردرآمدترین مشاغل ورزشی آشنا نماییم و رویداد های ورزشی را مورد بررسی فرار دهیم.

10- دوچرخه سواری

رشته دوچرخه سواری دهمین رتبه پردرآمدترین ورزش های دنیا را به خود اختصاص داده است. دوچرخه سواری نه تنها یک ورزش بلکه یک روش زندگی برای بسیاری از مردم در سراسر جهان است. از علاقه مندان آماتور گرفته تا ورزشکاران حرفه ای، عشق به این ماجراجویی دو چرخ حد و مرزی نمی شناسد. و برای کسانی که در هنر دوچرخه سواری رقابتی تسلط دارند، دستمزد می تواند واقعاً قابل توجه باشد.

1. کریس فروم

کریس فروم نامی است که در میان هر عاشق دوچرخه سواری طنین انداز می شود. فروم که در کنیا به دنیا آمده و نماینده بریتانیای کبیر است، حرفه ای درخشان داشته است که با پیروزی های متعدد در تور دو فرانس شناخته شده است. فروم با دارایی خالص بیش از 40 میلیون دلار به یکی از پردرآمدترین دوچرخه سواران جهان تبدیل شده است. تأثیر و موفقیت او از ترکیبی از اراده، نظم و مهارت های معروف او در کوهنوردی سرچشمه می گیرد – و لقب “استاد کوه ها” را برای او به ارمغان آورد.

کریس فروم - استاد کوه ها

2. پیتر ساگان

پیتر ساگان که به خاطر استعداد غیرقابل انکارش شناخته می شود، دنیای دوچرخه سواری را طوفانی کرده است. ثروت خالص این دوچرخه سوار اسلواکیایی 30 میلیون دلار است که او را به یکی از پردرآمدترین افراد در این ورزش تبدیل می کند. جذابیت ساگان فراتر از عملکرد او در دوچرخه است. شخصیت پر جنب و جوش و سبک بی بدیل او، او را به یک نام آشنا در جامعه دوچرخه سواری تبدیل کرده است. ساگان با پیروزی های متعدد در مسابقات قهرمانی جهانی UCI و هفت پیراهن سبز چشمگیر در تور دو فرانس، به تعریف مجدد معنای سوپراستار دوچرخه سواری بودن ادامه می دهد.

پیتر ساگان

3. گراینت توماس

گراینت توماس، اهل ولز، با سابقه ای درخشان که بیش از یک دهه است، جایگاه خود را در میان پردرآمدترین دوچرخه سواران این ورزش به دست آورده است. این شگفتی ولزی که دارایی خالص 20 میلیون دلاری دارد، به پیروزی های متعددی دست یافته است، از جمله برد قابل توجه او در تور دو فرانس 2018. عملکرد مداوم و عزم تزلزل ناپذیر توماس تحسین و احترام طرفداران دوچرخه سواری در سراسر جهان را برانگیخته است.

گراینت توماس

4. وینچنزو نیبالی – اسب نر ایتالیایی

وینچنزو نیبالی که اهل سیسیل ایتالیا است، اثری محو نشدنی در جامعه دوچرخه سواری به جا گذاشته است. نیبالی با بیش از 15 سال فعالیت حرفه ای، دارایی خالص تخمینی 18 میلیون دلاری را به دست آورده است. فداکاری و مهارت او باعث شده است که در هر سه گرند تور – تور دو فرانس، ژیرو دیتالیا و وولتا اسپانیا پیروز شود. تعهد تزلزل ناپذیر نیبالی به برتری جایگاه او را در میان پردرآمدترین دوچرخه سواران مستحکم کرده و او را به نمادی در تاریخ ورزش ایتالیا تبدیل کرده است.

وینچنزو نیبالی - اسب نر ایتالیایی

5. تام دومولن – دینامو هلند

آخرین نام در فهرست پردرآمدترین دوچرخه سوار، تام دومولن، پرطرفدار هلندی است. دومولن با ثروت خالص 16 میلیون دلاری، ارزش خود را به عنوان یکی از پردرآمدترین دوچرخه سواران جهان ثابت کرده است. دومولن که به خاطر توانایی‌های تایم تریل مسحورکننده‌اش شناخته می‌شود، در چندین مرحله گرند تور پیروز شده است و اولین هلندی است که توانسته جیرو دیتالیا را برنده شود. شخصیت کاریزماتیک و علاقه او به این ورزش همچنان الهام بخش نسل جدیدی از علاقه مندان به دوچرخه سواری است.

تام دومولن - دینامو هلند

این پنج دوچرخه‌سوار نه تنها به دلیل مهارت‌های فوق‌العاده‌شان در جاده، بلکه به دلیل موفقیت مالی که به دست آورده‌اند، نام خود را در تاریخچه دوچرخه‌سواری حک کرده‌اند. تعهد، استعداد و عزم محض آنها را به اوج بازی خود رسانده است و آنها را به پردرآمدترین دوچرخه سواران جهان تبدیل کرده است.

9- هاکی روی یخ

هاکی روی یخ در فهرست پردرآمدترین ورزش های جهان، در سال 2022 رتبه نهم را به خود اختصاص داده است. رقابت های هاکی روی یخ شامل مسابقاتی مانند مسابقات قهرمانی جهانی هاکی روی یخ، پلی آف جام استنلی و لیگ ملی هاکی (NHL) می باشد.

1. کانر مک دیوید

وقتی صحبت از پردرآمدترین بازیکن هاکی به میان می آید، کانر مک دیوید رتبه نخست را می گیرد. مک دیوید به عنوان کاپیتان ادمونتون اویلرز، هر بار که روی یخ پا می گذارد، مهارت های باورنکردنی خود را به نمایش می گذارد. او که به سرعت و چابکی باورنکردنی اش معروف است، جایگاه خود را در صدر به دست آورده است. با دستمزد سالانه بیش از 12.5 میلیون دلار

کانر مک دیوید

2. آستون متیوز

آستون متیوز، بازیکن ستاره تورنتو میپل لیفز است. متیوز که به دلیل توانایی قابل توجه خود در گلزنی مشهور است، به سرعت به یکی از محبوب ترین طرفداران تبدیل شد. او با دستمزدی بیش از 11.6 میلیون دلار، مطمئناً در داخل و خارج از یخ توجهات را به خود جلب می کند. استعداد استثنایی و اشتیاق او به بازی، او را به یک نیروی قابل محاسبه تبدیل کرده است.

آستون متیوز

3. آرتمی پانارین

وقتی صحبت از پردرآمدترین وینگر چپ در NHL می شود، آرتمی پانارین رتبه خوبی را می گیرد. با بازی برای نیویورک رنجرز، مهارت های خیره کننده پانارین دستمزدی بالغ بر 11.6 میلیون دلار را برای او به ارمغان آورده است. پانارین که به خاطر توانایی‌های بازی‌سازی استثنایی و مهارت‌های فوق‌العاده‌اش در بازی‌سازی معروف است، نیرویی بر روی یخ است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

آرتمی پانارین

4. کری پرایس

با حرکت به سمت دروازه‌بان‌ها، کری پرایس، دروازه‌بان تیم مونترال کانادا را نمی شود فراموش کرد. مهارت و ثبات پرایس در تور، او را به یکی از بهترین گلرهای لیگ تبدیل کرده است. او با دستمزد بیش از 10.5 میلیون دلار، پردرآمدترین دروازه بان NHL است. توانایی او در انجام سیوهای آکروباتیک و حفظ تیمش در بازی، جایگاه او را در این لیست به دست آورده است.

کری پرایس

5. سیدنی کرازبی

کرازبی به عنوان کاپیتان پنگوئن های پیتسبورگ، بیش از یک دهه است که یک نیروی مسلط در NHL بوده است. او با دستمزد بیش از 10.5 میلیون دلار، همچنان مهارت های استثنایی و توانایی های رهبری خود را به نمایش می گذارد. توانایی کرازبی در گلزنی و ایجاد موقعیت برای هم تیمی هایش بی نظیر است.

سیدنی کرازبی

موفقیت آنها گواهی بر عشق آنها به بازی و تلاش بی وقفه آنها برای برتری است. آنها نه تنها به موفقیت مالی دست یافته اند، بلکه به نمادهایی در دنیای هاکی تبدیل شده اند که الهام بخش نسل جدیدی از بازیکنان هستند. استعداد، اخلاق کاری و فداکاری آنها به حرفه خود آنها را به بالاترین سطح حرفه خود سوق داده است. خواه مک دیوید، متیوز، پانارین، پرایس یا کراسبی باشد، هر بازیکن سبک و سهم منحصر به فرد خود را در بازی به ارمغان می آورد.

8- تنیس

بسیاری از افراد هستند که این ورزش را محبوب ترین ورزش تفریحی می نامند که توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان انجام می شود. با افزایش محبوبیت این ورزش، جای تعجب نیست که تنیس بازان برتر جهان به نام های شناخته شده تبدیل شده اند و نه تنها شهرت فوق العاده ای کسب می کنند، بلکه درآمد قابل توجهی نیز به دست می آورند.

1. راجر فدرر – استاد سوئیس

بیایید با راجر فدرر شروع کنیم که اغلب از او به عنوان یکی از بهترین تنیس بازان تمام دوران یاد می شود. افتخارات متعدد او، از جمله 20 عنوان گرند اسلم، به تثبیت جایگاه او به عنوان یک اسطوره کمک کرده است. با این حال، دستاوردهای او تنها به زمین تنیس محدود نمی شود – فدرر همچنین یک شگفتی بازاریابی است. قراردادهای تایید با برندهای مطرحی مانند رولکس و مرسدس بنز درآمدهای او را به ارتفاعات فوق العاده ای رسانده و او را به پردرآمدترین تنیسور جهان تبدیل کرده است. در خارج از زمین، تلاش های بشردوستانه فدرر نیز تحسین او را برانگیخته است، زیرا او به طور مداوم از اهداف خیریه حمایت می کند.

راجر فدرر

2. نواک جوکوویچ – سربیناتور

بعد از فدرر یکی دیگر از قدرت های تنیس، نواک جوکوویچ قرار دارد. این ستاره صرب 18 عنوان قهرمانی گرند اسلم را به دست آورده است. شخصیت پویا و سبک بازی پرشور جوکوویچ باعث شده است که او در سراسر جهان طرفداران وفاداری داشته باشد. علاوه بر این، جوکوویچ نماینده برندهای محبوبی مانند Lacoste و Head است که به طور قابل توجهی به موفقیت مالی او کمک کرده اند. فراتر از تنیس، او مدافع زندگی سالم است و بر اهمیت رژیم غذایی و سبک زندگی متعادل تاکید می کند.

نواک جوکوویچ

3. رافائل نادال – پادشاه خاک رس

رافائل نادال نمادی در دنیای تنیس است. نادال که به عنوان “پادشاه خاک رس” شناخته می شود، با 13 عنوان قهرمانی در مسابقات آزاد فرانسه تسلط یافت. عزم تزلزل ناپذیر و رقابت شدید او در زمین او را برای هواداران محبوب کرده است. در خارج از زمین، نادال از چندین برند حمایت می کند، از جمله نایک و کیا موتورز. نادال با شخصیت مغناطیسی و محبوبیت بی‌نظیر خود، همچنان در داخل و خارج از زمین قلب‌ها را به دست می‌آورد و موقعیت خود را به عنوان یکی از پردرآمدترین تنیسورها تثبیت می‌کند.

رافائل نادال

4. سرنا ویلیامز – ملکه تنیس

سرنا ویلیامز بدون شک یکی از تاثیرگذارترین ورزشکاران زن در تمام دوران است. ویلیامز با کسب 23 عنوان شگفت انگیز گرند اسلم، قدرتی است که باید در زمین بازی با او حساب کرد. انعطاف‌پذیری و اشتیاق او، الهام‌بخش ورزشکاران جوان بی‌شماری بوده است، و حمایت  او از عدالت اجتماعی او را به یک الگوی درخشان تبدیل کرده است. تاییدیه های سرنا طیف گسترده ای از برندها از جمله نایک و گیتورید را در بر می گیرد و او را به یکی از پردرآمدترین ورزشکاران زن در جهان تبدیل می کند.

سرنا ویلیامز

5. نائومی اوزاکا – ستاره در حال ظهور

نائومی اوزاکا، ستاره در حال ظهوری که دنیای تنیس را طوفانی کرده است. با چهار عنوان قهرمانی گرند اسلم، از جمله دو قهرمانی اوپن آمریکا، مهارت و اراده اوزاکا غیرقابل انکار است. موفقیت او در زمین منجر به امضای قراردادهایی با شرکت های معتبری مانند نیسان و نایک شده است و او را در ردیف پردرآمدترین تنیسورهای جهان قرار می دهد. اوزاکا علاوه بر مهارت‌های فوق‌العاده‌اش در تنیس، از طرفداران عدالت نژادی نیز بوده است.

نائومی اوزاکا

7- بیس بال

پایگاه هوادارن آن بیشتر در ایالات متحده متمرکز می باشد و به دلیل استقبال فراوان از این ورزش جزء یکی از پردرآمدترین ورزش های جهان قرار می گیرد.

1. مایک تروت – لس آنجلس فرشتگان

در صدر این لیست کسی نیست جز مایک تروت، بازیکن فوق‌العاده‌ای از لس آنجلس. تروت که به دلیل استعداد استثنایی و اشتیاق خود به بازی شناخته می شود، همواره طرفداران و کارشناسان را با مهارت های قابل توجه خود شگفت زده کرده است. رکوردشکنی تمدید قرارداد او به مبلغ 426.5 میلیون دلار طی 12 سال او را به پردرآمدترین بازیکن تاریخ بیسبال تبدیل کرده است. با ترکیب بی‌نظیر تروت از سرعت، قدرت و عظمت کلی، جای تعجب نیست که کل لیگ مورد حسادت او باشد.

مایک تروت

2. برایس هارپر – فیلادلفیا فیلیز

برایس هارپر، بازیکن خارجی کاریزماتیک که در حال حاضر برای فیلادلفیا فیلیز بازی می کند. استعداد طبیعی هارپر، همراه با شخصیت بزرگتر او، او را به نمادی در دنیای بیسبال تبدیل کرده است. در سال 2019، هارپر قراردادی 13 ساله به ارزش 330 میلیون دلار امضا کرد که آن را به یکی از پرسودترین معاملات تاریخ بیسبال تبدیل کرد. هارپر با چرخش قدرتمند و توانایی های ضربه باورنکردنی خود همچنان بر بازی تسلط دارد و جایگاه خود را در لیست پردرآمدترین بازیکنان به دست آورده است.

برایس هارپر

3. گریت کول – نیویورک یانکیز

گریت کول، ستاره ای که نماینده نیویورک یانکیز است. به طور گسترده به عنوان یکی از بهترین پرتاب کننده های بازی در نظر گرفته می شود، استعداد و ثبات خارق العاده کول موفقیت های چشمگیری را برای او به ارمغان آورده است. در سال 2019، او قراردادی 9 ساله با یانکی ها امضا کرد و 324 میلیون دلار برای او تضمین کرد. کول با پرتاپ های خیره کننده و کنترل قابل توجه خود، بخشی جدایی ناپذیر از تیم یانکی ها برای کسب افتخار بیشتر محسوب می شود.

گریت کول

4. جانکارلو استانتون – نیویورک یانکیز

جیانکارلو استانتون، بازیکن بیرون زمین و مهاجم تعیین شده برای نیویورک یانکیز است. استانتون که به‌خاطر دوندگی‌های سریع و قدرت باورنکردنی‌اش در این ورزش شناخته می‌شود. سال 2014، او قراردادی 13 ساله به مبلغ 325 میلیون دلار با میامی مارلینز (اکنون با یانکیز) تمدید کرد و جایگاه خود را در میان پردرآمدترین بازیکنان لیگ مستحکم کرد. اجراهای مهیج استانتون همچنان طرفداران را مجذوب خود می کند و حریفان را به لرزه در می آورد.

جانکارلو استانتون

6- فوتبال

فوتبال یکی از پرتقاضاترین ورزش ها و محبوب ترین ورزش ها در دنیا محسوب می شود و بدون شک پر بیننده ترین ورزش در جهان می باشد.

1. لیونل مسی

جادوگر آرژانتینی از نظر درآمد فوتبالیست ها در صدر قرار دارد. مسی به طور مداوم مهارت های خود را در باشگاه بارسلونا به نمایش گذاشته و سالانه 126 میلیون دلار درآمد دارد. با رکوردهای متعدد به نام او و تعداد شگفت انگیز گل های زده، تعجبی ندارد که او از چنین دستمزد سنگینی برخوردار باشد.

لیونل مسی

2. کریستیانو رونالدو

این استعداد پرتغالی فقط یک ماشین گلزنی نیست، بلکه یک پدیده افزایش حساب بانکی است. رونالدو که در حال حاضر برای النصر عربستان بازی می کند و روزانه ۵۴۸ هزار یورو درآمد دارد. او که به خاطر اخلاق کاری و فداکاری باورنکردنی خود شناخته شده است، عناوین متعددی را به دست آورده و کابینه جام خود را با افتخارات معتبر تزئین کرده است.

کریستیانو رونالدو

3. نیمار جونیور

فوق ستاره برزیلی از روزهای ابتدایی خود در دنیای فوتبال موج زد. نیمار جونیور که در حال حاضر برای الهلال عربستان بازی می کند و سالانه 150 میلیون دلار دریافت می کند. نیمار جونیور که به خاطر سبک زندگی عجیب و غریبش شناخته می شود، استعدادی برای مد دارد و اغلب با شیک ترین لباس ها و اکسسوری ها دیده می شود. نیمار جونیور با مهارت ها و کاریزمای خود به یک برند جهانی برای خودش تبدیل شده است.

نیمار جونیور

4. کیلیان امباپه

امباپه تنها با 24 سال سن به یکی از پردرآمدترین فوتبالیست های جهان تبدیل شده است. او با بازی در PSG، سالانه 72 میلیون دلار درآمد دارد. امباپه که به خاطر سرعت برق آسا و مهارت تمام کنندگی اش شناخته می شود، توجه علاقه مندان به فوتبال در سراسر جهان را به خود جلب کرده است.

کیلیان امباپه

5. محمد صلاح

تکمیل کننده لیست ما خود پادشاه مصر، محمد صلاح است که در حال حاضر برای لیورپول بازی می کند. صلاح سالانه 10.4 میلیون پوند که با دریافت پاداش های مختلف به 3/18 میلیون پوند می رسد، به دست می آورد که او را به یکی از پردرآمدترین درآمدهای دنیای فوتبال تبدیل می کند. صلاح که به خاطر توانایی های گلزنی باورنکردنی و سرعت برق آسا معروف است، ثروت لیورپول را در زمین افزایش داده است. او با شخصیت متواضع و زمینی خود قلب هواداران را به دست آورده است.

محمد صلاح

این پنج بازیکن پردرآمد فوتبال نه تنها ما را با مهارت های خود خیره کرده اند، بلکه در این راه به ثروت بسیار زیادی نیز دست یافته اند. از قراردادهای چند میلیون دلاری گرفته تا معاملات پرسود، مشاغل حرفه ای، و… آنها را به جایگاه نمادهای ورزشی سوق داده است. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که موفقیت آنها نتیجه کار سخت، فداکاری و عشق آنها به بازی زیبا است.

5- فوتبال آمریکایی

فوتبال آمریکایی ورزشی گروهی از خانواده راگبی است و با توجه به ماهیت این سخت این ورزش، افراد بسیار زیادی مناسب می دانند که دستمزد این بازیکنان همچنان در حال افزایش باشد. پردرآمدترین بازیکن لیگ، پاتریک ماهومس، مدافع کانزاس  سیتی چیفز است. ماهومس با قراردادی که قبل از فصل 2020 امضا کرد، 45 میلیون دلار در هر فصل به عنوان میانگین دستمزد سالانه دریافت می کند. پاتریک ماهومس در دو فصل اخیر به عنوان ارزشمند ترین بازیکن فصل و ارزشمند ترین بازیکن سوپربول انتخاب شده است. دومین بازیکن پردرآمد در لیگ، داک پرسکات مدافع دالاس کابوی است که در هر فصل 40 میلیون دلار درآمد دارد. دشان واتسون، مدافع هیوستون تگزاس، با میانگین دستمزد سالانه 39 میلیون دلار، سوم شد.

فوتبال، یا همان طور که در برخی از نقاط جهان به آن “گریدرون” می گویند، چیزی بیش از یک ورزش است – یک پدیده فرهنگی است. در آمریکا، رسیدن به جایگاه فوق ستاره و نام آشنا شدن بازیکنان فوتبال غیرعادی نیست. بازیکنان فوتبال آمریکایی از پردرآمدترین ورزشکاران جهان هستند.

1. پاتریک ماهومز

در صدر لیست ما کسی نیست جز کوارتربک جوان کانزاس سیتی چیفز، پاتریک ماهومس. او در سال 2020 قراردادی رکوردشکنی برای تمدید 10 ساله به ارزش 503 میلیون دلار امضا کرد. قرارداد ماهومس بزرگترین قرارداد در تاریخ ورزش حرفه ای است. ماهومز که به خاطر قدرت و دقت بازوی باورنکردنی‌اش شناخته می‌شود، چیفز را به قهرمانی در سوپربول در سال 2020 هدایت کرد و به عنوان MVP Super Bowl انتخاب شد. او با جذابیت پسرانه و مهارت های چشمگیر خود، به سرعت تبدیل به یکی از محبوب ترین طرفداران در داخل و خارج از زمین شد.

پاتریک ماهومز

2. دشان واتسون

دشان واتسون، مدافع با استعداد هیوستون تگزاس، در رتبه دوم قرار دارد. در سپتامبر 2020، واتسون قرارداد خود را به مدت 4 سال به ارزش 156 میلیون دلار تمدید کرد. واتسون که به خاطر ورزشکاری و توانایی خود در انجام بازی ها شناخته می شود، یکی از هیجان انگیزترین مدافعان لیگ در نظر گرفته می شود. خارج از میدان، او به طور فعال در کارهای خیریه شرکت دارد و بنیادی دارد که بر آموزش و مسکن برای خانواده های نیازمند متمرکز است. فداکاری واتسون به جامعه اش او را به یک الگوی واقعی تبدیل می کند.

دشان واتسون

3. راسل ویلسون

راسل ویلسون، مدافع کاریزماتیک سیاتل سیهاوکز، جایگاه سوم لیست ما را به خود اختصاص داده است. در سال 2019، او قراردادی چهار ساله به ارزش 140 میلیون دلار امضا کرد. ویلسون به دلیل توانایی اش در گسترش بازی ها و پرتاب های دقیق در نقاط تنگ شناخته شده است. او سی هاوکس را به بازی های متعدد در پلی آف هدایت کرده است و در سال 2014 قهرمان سوپربول شد. ویلسون علاوه بر حرفه فوتبالی خود، یک مرد خانواده فداکار است و فعالانه از اهداف خیریه متعدد، از جمله بنیاد خود، که بر توانمندسازی جوانان تمرکز دارد، حمایت می کند.

راسل ویلسون

4. جرد گاف

جارد گاف، مدافع مستعد تیم شیرهای دیترویت، جایگاه چهارم لیست ما را به دست آورد. در سال 2019، او قراردادی چهار ساله به ارزش 134 میلیون دلار امضا کرد. او تیم لس آنجلس رامز را به چندین بازی پلی آف هدایت کرده است، از جمله حضور در سوپربول در سال 2019. خارج از زمین، گاف یک گلف باز مشتاق است و از گذراندن وقت با خانواده و دوستانش لذت می برد. داشتن شخصیت صمیمی، او را به محبوبیت طرفداران تبدیل کرده است.

جرد گاف

5. آرون راجرز

آرون راجرز، مدافع ستاره گرین بی پکرز در سال 2018، او قراردادی چهار ساله به ارزش 134 میلیون دلار امضا کرد. راجرز به خاطر توانایی استثنایی اش در پرتاب معروف است و اغلب به عنوان یکی از با استعدادترین مدافعان لیگ در نظر گرفته می شود. راجرز با افتخارات متعدد، از جمله دو عنوان MVP لیگ، از آن خود کرده است. خارج از فوتبال، راجرز یک بشردوست مشتاق است و در تلاش های خیریه مختلف، از جمله جمع آوری کمک های مالی برای تحقیقات سرطان در دوران کودکی، مشارکت دارد.

آرون راجرز

4- گلف

گلف همیشه به عنوان یک ورزش لوکس و معتبر دیده می شود که طرفداران اختصاصی را در سراسر جهان به خود جذب می کند. این ورزش طرفداران و حامیان مالی را مجذوب خود کرده است. در میان این افراد با استعداد، پردرآمدترین بازیکنان گلف هستند که نه تنها در این بازی تسلط دارند، بلکه درآمدهای چشمگیری نیز به دست آورده اند.

1. تایگر وودز

تایگر وودز (متولد ۳۰ دسامبر ۱۹۷۵ در کیپرس، کالیفرنیا): بدون شک، زمانی که در مورد بازیکنان گلف پردرآمد صحبت می شود، نام تایگر وودز همیشه در خط مقدم است. وودز که به دلیل مهارت های بی شمار و تسلط خود در زمین گلف شناخته می شود، بازی را متحول کرده و قلب طرفداران را تسخیر کرده است. رکورد شگفت انگیز او شامل 15 قهرمانی بزرگ و پیروزی های بی شمار است. اما چیزی که واقعاً او را متمایز می کند، هوش تجاری غیرقابل انکار اوست. تایگر وودز به یک افسانه زنده در داخل و خارج از کورس تبدیل شده است و دارایی خالص آن 800 میلیون دلار است. او جایگاه خود را به عنوان پردرآمدترین بازیکن گلف تا به امروز تثبیت کرده است.

تایگر وودز

2. فیل میکلسون

فیل میکلسون که به عنوان یکی از کاریزماتیک ترین بازیکنان بازی شناخته می شود، نه تنها به دلیل مهارت، بلکه به دلیل شخصیت جذابش، طرفداران را جذب کرده است. او که به عنوان “” Lefty  شناخته می شود، با کسب 5 قهرمانی مهم و چندین رویداد تور PGA به حرفه ای قابل توجه دست یافته است. اشتیاق میکلسون به گلف در عملکرد او و توانایی او در برقراری ارتباط با طرفداران مشهود است. با دارایی خالص تقریباً 400 میلیون دلار جزء پردرآمدترین ورزشکاران دنیا است.

فیل میکلسون

3. روری مک ایلروی

روری مک ایلروی که اهل ایرلند شمالی است، دنیای گلف را طوفانی کرده است. او در سنین جوانی استعداد بسیار زیادی از خود نشان داد و در سن 18 سالگی حرفه ای شد. قدرت انفجاری و دقت مک ایلروی پیروزی های بی شماری از جمله چهار قهرمانی مهم را برای او به ارمغان آورده است. با درآمدی بیش از 150 میلیون دلار، او همچنان به عنوان یکی از پردرآمدترین بازیکنان گلف محسوب می شود.

روری مک ایلروی

4. جردن اسپیث

جردن اسپیث که به عنوان یک ستاره در حال ظهور در دنیای گلف ظاهر می شود، قبلاً در سنین جوانی به شاهکارهای باورنکردنی دست یافته است. اسپیث تنها در 27 سالگی برنده سه دست آورد بزرگ شده است. اسپیث با جذابیت پسرانه خود توانسته است طرفداران را در سراسر جهان مجذوب خود کند. علاوه بر این، فهرست قابل توجه حمایت های او، از جمله Under Armour و Titleist، دارایی خالص او را به بیش از 100 میلیون دلار رسانده است. از آنجایی که اسپیث به پیشرفت خود در این دوره ادامه می دهد، انتظار می رود درآمد او حتی بیشتر هم افزایش یابد.

جردن اسپیث

5. جاستین توماس

جاستین توماس، یک استعداد استثنایی است که تاثیر قابل توجهی در دنیای گلف دارد. توماس با تطبیق پذیری باورنکردنی و ضربات دقیق خود وارد صحنه شد و در مسابقات قهرمانی PGA در سال 2017 برنده شد. از آن زمان، او همچنان به تسلط خود ادامه داده و پتانسیل فوق العاده خود را به نمایش گذاشته است. توماس تنها در 28 سالگی ثروتی بیش از 50 میلیون دلار به دست آورده است.

جاستین توماس

گلف واقعاً به ورزشی تبدیل شده است که نه تنها شادی بی‌نظیری را برای هواداران به ارمغان می‌آورد، بلکه پاداش‌های مالی قابل توجهی را نیز به بازیکنان برتر خود ارائه می‌کند. این پنج ورزشکار استثنایی، تایگر وودز، فیل میکلسون، روری مک ایلروی، جردن اسپیث و جاستین توماس، نمونه ای از گروه نخبه از بازیکنان گلف هستند که بالاترین درآمد را دارند.

3- مسابقات اتومبیل رانی (فرمول یک)

1. لوئیس همیلتون

وقتی صحبت از پردرآمدترین راننده فرمول یک به میان می‌آید، هیچ کس مانند لوئیس همیلتون وجود ندارد. او با مهارت‌های باورنکردنی و افتخارات متعدد خود توانسته است قراردادهای شگفت‌انگیزی را در طول سال‌ها منعقد کند. در سال 2021، دستمزد لوئیس همیلتون حدود 55 میلیون دلار تخمین زده شد. او تا به امروز هفت بار قهرمان جهان شده است که او را به یکی از موفق ترین و شناخته شده ترین چهره های این ورزش تبدیل کرده است.

لوئیس همیلتون

2. سباستین فتل

سباستین فتل، اعجوبه مسابقه‌ای آلمانی است که نام خود را در کتاب‌های تاریخ فرمول یک حک کرده است. فتل چهار بار قهرمان جهان شده است و جایگاه خود را به عنوان یکی از بزرگان تمام دوران تثبیت کرده است. در سال 2021، دستمزد تخمینی فتل حدود 40 میلیون دلار بود که او را به یکی از پردرآمدترین رانندگان تبدیل کرد.

سباستین فتل

3. ماکس ورشتاپن

مکس ورشتاپن تنها 24 سال سن دارد که در حال ایجاد موج در دنیای فرمول یک است. راننده هلندی به دلیل سبک رانندگی تهاجمی و استعداد باورنکردنی پشت فرمان شهرت دارد. دستمزد ورشتاپن در سال 2021 حدود 20 میلیون دلار تخمین زده شد.

ماکس ورشتاپن

4. دانیل ریکاردو

دنیل ریکاردو که به خاطر لبخند مسری و نگرش مثبتش معروف است، نه تنها مورد علاقه طرفداران است، بلکه یکی از پردرآمدترین رانندگان فرمول یک است. دستمزد راننده استرالیایی در سال 2021 حدود 20 میلیون دلار تخمین زده شد. ریکیاردو بارها و بارها ثابت کرده است که در مسیر مسابقه نیرویی است که باید با او در نظر گرفته شود و شخصیت جذابش او را به یک سرمایه واقعی برای این ورزش تبدیل کرده است.

دانیل ریکاردو

5. فرناندو آلونسو

این راننده اسپانیایی دو بار قهرمان جهان شده است و بیش از یک دهه است که در این ورزش حضور غالب داشته است. حتی پس از دو سال وقفه، بازگشت آلونسو به فرمول یک در سال 2021 با اشتیاق فراوان روبرو شده است. دستمزد او در سال جاری حدود 20 میلیون دلار تخمین زده می شود.

فرناندو آلونسو

این پنج راننده نه تنها بر این ورزش تسلط داشته اند، بلکه توانسته اند قراردادهای پرسودی را نیز منعقد کنند که نشان دهنده مهارت و ارزش آنهاست. دستمزد آنها نه تنها موفقیت آنها را در پیست نشان می دهد، بلکه سهم کلی آنها را در ورزش فرمول یک نشان می دهد.

2- بوکس

وقتی صحبت از ورزش بوکس به میان می‌آید، همیشه این بحث وجود دارد که سخت‌ترین مبارزان چه کسانی هستند، چه کسی بیشترین قدرت ناک اوت را دارد و چه کسی می‌تواند مانند یک قهرمان مشت بزند. اما جنبه دیگری که نمی توان نادیده گرفت موفقیت مالی بوکسورها است. که نه تنها در داخل رینگ نامی برای خود دست و پا کرده اند بلکه با تلاش و فداکاری خود به ثروت زیادی دست یافته اند.

1. فلوید می ودر جونیور

در صدر فهرست پردرآمدترین بوکسورها کسی نیست جز سوپراستار شکست ناپذیر آمریکایی، فلوید می ودر جونیور که به خاطر مهارت های دفاعی باورنکردنی و هوش رینگ بی نظیرش شهرت دارد، او سال هاست که بر دنیای بوکس تسلط داشته است. مبارزات او با مانی پاکیائو، کانلو آلوارز و کانر مک گرگور رکوردهای پرداخت به ازای هر بازدید را شکست و میلیون ها دلار برای او به ارمغان آورد. در واقع، می ودر برای مبارزه خود با مک گرگور 285 میلیون دلار به دست آورد و این مسابقه را به پردرآمدترین مسابقه تاریخ بوکس تبدیل کرد.

فلوید می ودر جونیور

2. مانی پاکیائو

اسطوره بوکس فیلیپینی، مانی پاکیائو، در رتبه دوم لیست ما قرار دارد. سرعت باورنکردنی پاکیائو، قدرت و تهاجم بی امان که اغلب با عنوان «پک من» شناخته می شود، مخاطبان را در سراسر جهان مجذوب خود کرده است. مبارزات او در برابر می ودر و چندین بوکسور برتر دیگر دستمزدهای زیادی را به همراه داشته است. در حالی که ممکن است می ودر در مجموع درآمد بیشتری داشته باشد، پاکیائو برای مبارزه خود با می ودر در سال 2015، 120 میلیون دلار به دست آورد.

مانی پاکیائو

3. کانلو آلوارز

یکی از محبوب ترین مبارزان در جهان، Canelo Alvarez است. آلوارز با سبک مبارزه تهاجمی و مهارت های بوکس چشمگیر خود طرفداران زیادی پیدا کرده است. مبارزات او علیه گنادی گولووکین و میگل کوتو پولسازان بزرگی بودند. آلوارز قراردادی 5 ساله به ارزش 365 میلیون دلار با DAZN، یک سرویس استریم، امضا کرد که درآمد سالانه بالایی را برای او تضمین می کند و موقعیت او را به عنوان یکی از پردرآمدترین ورزشکاران جهان تثبیت می کند.

کانلو آلوارز

4. آنتونی جاشوا

آنتونی جاشوا که اهل بریتانیا است، بوکسوری است که در دسته سنگین وزنان قرار دارد. جاشوا یک رکورد حرفه ای چشمگیر دارد و بر بسیاری از حریفان رتبه برتر پیروز شده است. مبارزات او علیه ولادیمیر کلیچکو و اندی رویز جونیور بسیار مورد انتظار و از نظر مالی سودآور بود. قراردادهای تایید جاشوا با برندهای بزرگی مانند Under Armour و Beats by Dre به موفقیت مالی او کمک کرده و او را به یکی از پردرآمدترین بوکسورهای جهان تبدیل کرده است.

آنتونی جاشوا

5. تایسون فیوری

تکمیل کننده لیست ما تایسون فیوری کاریزماتیک و غیرقابل پیش بینی است. فیوری که به دلیل مهارت‌های استثنایی در بوکس و شخصیت بزرگ‌تر از زندگی‌اش شناخته می‌شود، توجه طرفداران در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. مبارزه کامبک او مقابل دیونتای وایلدر در سال 2018 و مسابقه مجدد آنها در سال 2020 برای هر دو بسیار سودآور بود. حضور فیوری در رسانه ها از جمله حضور در برنامه های تاک شو و تلویزیون های واقعیت نیز بر شهرت و ثروت او افزوده است.

تایسون فیوری

در حالی که این بوکسورها ممکن است سبک‌ها و پیشینه‌های مبارزه متفاوتی داشته باشند، اما همگی در داخل و خارج از رینگ بوکس به موفقیت‌های بزرگی دست یافته‌اند. فداکاری، مهارت و توانایی آنها در جذب مخاطبان زیادی جایگاه آنها را به عنوان پردرآمدترین ورزشکاران در جهان بوکس تثبیت کرده است.

1- بستکتبال

بستکتبال جایگاه اول در لیست پر درآمدترین ورزش های دنیا را به خود اختصاص داده است. این ورزش محبوب در ایالات متحده سرچشمه گرفته است. بستکتبال مسابقه ای میان دو تیم با ده بازیکن ددر زمین می باشد که نخستین بار توسط جیمز نیسمیت در 1 دسامبر 1891 در انجمن بین المللی مسیحی مردان جوان (YMCA) یک مدرسه آموزشی واقع در اسپرینگفیلد، ماساچوست معرفی شد. مسابقات معروف و محبوب NBA جزء پردرآمد ترین لیگ های ورزشی به حساب می آید.

1. لبرون جیمز

بدون شک، شناخته شده ترین نام در بسکتبال، لبرون جیمز در صدر فهرست به عنوان پردرآمدترین بازیکن قرار دارد. جیمز پس از انتقال به لس آنجلس لیکرز در سال 2018، قراردادی چهار ساله به ارزش 154 میلیون دلار امضا کرد. علاوه بر این، او تقریباً 36 میلیون دلار در سال از طریق حمایت ها درآمد کسب می کند. جیمز با مهارت های باورنکردنی خود در زمین و شخصیت کاریزماتیک خارج از زمین، خود را به عنوان یک برند تثبیت کرده و او را به یکی از ثروتمندترین ورزشکاران روی کره زمین تبدیل کرده است.

لبرون جیمز

2. استفن کری

استفن کری که به خاطر شوت‌های سه امتیازی و سبک بازی سرگرم‌کننده‌اش شناخته می‌شود، دومین بسکتبالیست پردرآمد در جهان است. او در سال 2017 قراردادی 5 ساله به مبلغ 201 میلیون دلار با گلدن استیت وریرز تمدید کرد. او قراردادهای پرسودی را با شرکت هایی مانند Under Armour منعقد کرده است که او را به یک نماد جهانی تبدیل کرده است. درآمد سالانه او حدود 65 میلیون دلار تخمین زده می شود که موقعیت او را به عنوان یکی از ثروتمندترین ورزشکاران در سراسر جهان تثبیت می کند.

استفن کری

3. کوین دورانت

کوین دورانت که دو بار برنده MVP فینال NBA شده و یکی از بااستعدادترین بسکتبالیست های نسل خود است، در فهرست پردرآمدترین بازیکنان ما در رتبه سوم قرار دارد. دورانت در سال 2019 قراردادی چهار ساله به ارزش 164 میلیون دلار با بروکلین نتز امضا کرد. دورانت علیرغم از دست دادن یک فصل کامل به دلیل مصدومیت، همچنان بخش قابل توجهی از درآمد خود را از معاملات کسب می کند. شرکت هایی مانند نایک، Beats by Dre، و American Family Insurance به درآمد سالانه 40 میلیون دلاری او کمک می کنند.

کوین دورانت

4. راسل وستبروک

راسل وستبروک که به خاطر ورزش انفجاری و رقابت شدید خود مشهور است، چهارمین بازیکن بسکتبال پردرآمد در جهان است. وستبروک پس از یک دوران حرفه ای چشمگیر با اوکلاهاما سیتی تاندر، در سال 2019 به هیوستون راکتس مبادله شد. او در حال حاضر در دومین سال از قرارداد پنج ساله خود به ارزش 206 میلیون دلار است. سبک بازی تهاجمی وستبروک و حس مد خارج از زمین منجر به معاملات متعددی شده است که درآمد سالانه او را به حدود 38 میلیون دلار رسانده است.

راسل وستبروک

5. جیمز هاردن

جیمز هاردن یک ماشین گل‌زنی در زمین و یک نیروی بازاریابی خارج از آن. شوت سه امتیازی و ریش متمایز هاردن به علائم تجاری او تبدیل شده است. او در سال 2017 قراردادی 4 ساله به مبلغ 118 میلیون دلار با هیوستون راکتس تمدید کرد. هاردن با قراردادهای تایید شرکت هایی مانند آدیداس و الکترونیک آرتز، سالانه حدود 38 میلیون دلار درآمد کسب می کند که او را به یکی از پردرآمدترین بسکتبالیست های جهان تبدیل می کند.

جیمز هاردن
ورزش نه تنها به راهی برای تناسب اندام و سرگرمی تبدیل شده است، بلکه به عنوان یک گزینه شغلی پرسود برای ورزشکاران در سراسر جهان ظاهر شده است. در حالی که اشتیاق به ورزش در فرهنگ‌ها و ملل مختلف دیده می‌شود، در این مقاله به ورزش‌هایی اشاره کردیم که پتانسیل کسب درآمد خیره‌کننده‌ای دارند.

امیر مطلوبی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود
5 5 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مجید تبریزی
مجید تبریزی
2 ماه قبل

سلام ممنون از مقاله ی مفیدتون . اگر در مورد ورزش های خطرناک دنیا هم مقاله ای بزارید فکر میکنم خیلی جذاب باشه

bahar
bahar
2 ماه قبل

سلام و درود
تشکر و سپاس از مقاله خوبتون

گیف تبلیغاتی2
گیف تبلیغاتی2
گیف تبلیغاتی2
گیف تبلیغاتی2
4
0
با لایک و کامنت از این مقاله حمایت کنیدx

در خـبـرنـامـه ما عضو شوید

برای دریافت آخرین رویداد ها ایمیل خود را وارد نمایید.