مجله آموزشی اطلاع رسانی دایومگ

logo
آیکون استخر پلاس

استخر پلاس

Search
آلرژی (allergy) و نشانه های شایع آن

آلرژی (allergy) و نشانه های شایع آن

فهرست مطالب

دسته بندی : >

آلرژی (allergy) ، که به آن آتوپی (atopy) هم گفته می شود، یکی از اختلالات دستگاه ایمنی است که در برخی از شرایط روی می دهد. نام آلرژی از واژه ی یونانی »allos« به معنی «دیگر» و «ergein» به معنی «کار کردن» مشتق شده و «آتوپی» هم واژه ای یونانی مرکب از «a» به معنی «فاقد» و topos»» به معنی «مکان» است. آلرژی، در واقع نوعی واکنش ازدیاد حساسیت بدن نسبت به مواد غالباً بی ضرری است که اکثر آنها به طور متداول در محیط حضور دارند. از هر ۳ نفر یک نفر در مقطعی از زندگی دچار آلرژی می شود. بیش از ۲۰ میلیون آمریکایی نسبت به عوامل آلرژی زای هوا و عوامل استنشاقی مانند دود سیگار، گرد و غبار منازل و گرده ی گیاهان حساسیت دارند. واژه ی آتوپی نیز نشان دهنده ی تمایل ارثی بدن به نشان دادن واکنش حساسیتی بلافاصله، مانند آسم یا رینیت وازوموتور (vasomotor؛ به معنی موثر بر قطر رگ های خونی)، به دلیل وجود پادتن آنتی بادی در پوست و گاه در جریان خون است.

آلرژی آتوپیک

به نوعی از آلرژی گفته می شود که در افراد دارای استعداد ژنتیکی ازدیاد حساسیت به مواد آلرژی آلرژن های خاص بروز میکند که نمونههای آن عبارتند از آسم تب ،یونجه رینیت آلرژیک و آلرژیهای غذایی واکنش های آلرژیک در برابر عوامل محیطی اکتسابی قابل پیش بینی و سریع هستند.

بسیاری از آلرژنها مواد آلرژی زا مانند گرد و غبار یا گردهی ،گیاهان ذرات هوازی هستند آلرژی نسبت به این مواد در مناطقی از بدن مانند چشمها بینی و ریه ها که با هوا تماس دارند بروز می.کند. به عنوان مثال تب یونجه (hayfever) که اصطلاح علمی آن رینیت آلرژیک فصلی است موجب تحریک مخاط بینی عطسه خارش و قرمزی چشم ها می شود استنشاق مواد آلرژی زا میتواند منجر به بروز نشانه های ناشی از تنگ شدگی راه های هوایی (انقباض برونش ها) و افزایش تولید مخاط در ریه،ها ،سرفه خس خس و تنگی نفس شود.

واکنشهای آلرژیک ممکن است به وسیله ی غذاها نیش حشرات و داروهایی مانند آسپیرین و بعضی آنتی بیوتیکه مانند پنی سیلین ایجاد شوند. نشانه های ناشی از آلرژی غذایی عبارتند از درد شکم، نفخ، استفراغ، اسهال، خارش پوست و تورم پوست به شکل کهیر

نیش حشرات آنتی بیوتیکها و بعضی از داروها ممکن است واکنش آلرژیک سیستمیکی ایجاد کنند. آنافیلاکسی واژهای یونانی به معنی محافظت است و به نوعی واکنش ازدیاد حساست نسبت

به آنتی ژنی که بدن پیش از این با آن مواجهه داشته است گفته می.شود این واکنش با وساطت ایمونوگلوبولینهای E یا G روی میدهد و با ایجاد کهیر ،موضعی خارش تمام ،بدن ازدیاد دمای بدن و انژیوادم همراه است آنژیوادم angioedema به نوعی تورم پوست و لایهی زیر جلدی یا زیر مخاطی حاد بدون درد و کوتاه مدت در صورت، گردن، لب ها ،حنجره دست،ها ،پاها ناحیه تناسلی یا احشا گفته می شود. در موارد شدید جدار رگها بر روی یکدیگر میخوابند عروقی و اسپاسم برونش، شوک، اغما و در نهایت مرگ روی می دهد. در آنافیلاکسی ممکن است دستگاه گوارش، دستگاه تنفس و گردش خون گرفتار شوند. ممکن است آنافیلاکسی به طور ناگهانی یا تأخیری ایجاد شود.

بیماران مبتلا به آلرژی شدید و یا افراد دارای سابقه ی آنافیلاکسی باید همیشه سرنگ کوچک حاوی آدرنالین اپی نفرین را همراه داشته باشند تا در صورت شروع علایم بلافاصله آن را به خود تزریق کنند.

نشانه های شایع آلرژی
عضو مبتلانشانه
بینیتورم مخاط بینی (رینیت آلرژیک)
سینوس هاسینوزیت آلرژیک
چشم هاقرمزی و خارش ملتحمه (کنژنکتیویت آلرژیک)
راه های هواییعطسه، سرفه، انقباض، برونش، عطسه و تنگی نفس، گاهی حملات آسم، در موارد شدید راه های هوایی در اثر تورم موسوم به آنژیوادم منقبض می شوند
گوش هااحساس پر بودن، درد (احتمالاً) و اختلال شنوایی در اثر فقدان تخلیه ی لوله ی استاش
پوستراش ها مانند اگزما و کهیر
دشتگاه گوارشدرد شکم، نفخ، استفراغ، اسهال

آلرژی های غذایی

آلرژی های غذایی به عدم تحمل غذایی گفته می شود که تقریباً تمام افراد را گرفتار می کند. یک نفر از هر سه نفر اظهار می دارد که سابقه آلرژی غذایی دارد یا به دلیل وجود آلرژی غذایی در خانواده، محدودیت هایی را از نظر رزیم غذایی خانوادگی اعمال نموده است. اما تنها 3% از کودکان و دچار واکنش های بالینی ثابت شده ی آلرژیک می شوند. در بزرگ سالان میزان بروز آلرژی غذایی به حدود 1% از کل جامعه می رسد. این اختلاف میان میزان بروز اثبات شده آلرژی غذایی و درک عمومی از مشکل مزبور، تا حدودی از واکنش های مرسوم به «عدم تحمل غذایی» (و نه «آلرژی غذایی») ناشی می شود. اما دستگاه ایمنی، مسئول بروز نشانه های عدم تحمل غذایی نیست حتی اگر این نشانه های شبیه نشانه های آلرژی غذایی باشند.

بعضی از آلرژی های غذایی که می توانند موجب مرگ شوند

بعضی از آلرژی های غذایی که می توانند موجب مرگ شوند

کهیر

کهیر (urticarial یا hives) فرم نسبتاً شایع واکنش آلرژیک است که منجر به ایجاد تورم قرمز رنگ پوست می شود. قطر این برآمدگی های پوستی می تواند به 5 میلی متر یا بیشتر برسد. این ضایعات معمولاً حاشیه ی رنگ پریده ای دارند و با خارش شدید همراه هستند. معمولاً کهیر در اثر تماس مستقیم با ماده ی آلرژی زا یا واکنش ایمنی نسبت به غذا یا آلرژن های دیگر ایجاد می شود.

اگزما

اگزما (eczema) یا درماتیت آتوپیک (atopic dermatitis) نوعی بیماری پوستی دراز مدت است. «آتوپیک» به معنی استعداد به ایجاد اختلالات آلرژیک و «درماتیت» به معنی التهاب پوست است.

شایع ترین نشانه های اگزما عبارتند از:

خشکی و خارش، پوست بثورات (دانه های) روی صورت، داخل آرنج ها، پشت زانوها و دست و پاها. خاراندن پوست می تواند موجب قرمزی، ،تورم، ترک خوردگی، ترشح مایع شفاف، ایجاد دلمه، ضخیم شدگی پوست و پوسته پوسته شدن آن شود.

درماتیت آتوپیک (اگزما) در نوزادان و کودکان شایع تر است ولی در هر سنی ممکن است روی دهد. اگزما در افرادی که در شهر ها و مناطق خشک زندگی می کنند شایع تر است.

افزایش سن در کودکان می تواند موجب بهبود یا برطرق شدن کامل اگزما شود ولی پوست این کودکان ممکن است خشک باقی بماند و به آسانی تحریک شود. اگزما، مسری نیست.

منبع: کتاب راهنمای پزشکی خانوادگی

امیر مطلوبی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
گیف تبلیغاتی2
گیف تبلیغاتی2
گیف تبلیغاتی2
گیف تبلیغاتی2
0
با لایک و کامنت از این مقاله حمایت کنیدx

در خـبـرنـامـه ما عضو شوید

برای دریافت آخرین رویداد ها ایمیل خود را وارد نمایید.