مجله آموزشی اطلاع رسانی دایومگ

logo
آیکون استخر پلاس

استخر پلاس

Search
گاتر یا گریل استخر چیست

گاتر یا گریل استخر چیست

فهرست مطالب

گاتر در لغت به معني كانال آب يا ناودان است و در علم مهندسی نيز به انواع كانال پيش ساخته ، آبرو ، ناودان يا جوی آب گفته می شود كه برای جمع آوری و زهكشی آبهای سطحی در فضاهای مختلف استفاده مي شوند.
گاتر با توجه به نوع كاربری آن، در ابعاد مختلف و با جنس ها و طرحهای متنوع توليد می شود مانند گاتر فلزی و گاتر پلاستيكی كه متداولترين نوع گاتر است.
گاتر فلزی معمولا در فضاهای مختلف با تردد خودرو مانند داخل پاركينگ، رمپ پاركينگ، محوطه كارخانجات و حاشيه خيابان های شهری استفاده مي شود. از گاتر فلزی همچنين در فضاهای صنعتی مانند سالن رستوران، سالن توليد كارخانجات، موتورخانه ها و آشپزخانه های  صنعتی استفاده می شود. اين نوع گاتر شامل گاتر چدنی ، گاتر گالوانيزه و گاتر استيل است.
گاتر پلاستيكی در محيط هایی با تردد عابر پياده مانند سرويسها، تراس و بام، روف گاردن، حياط، دور استخر، زير دوشها و … استفاده مي شود. گاتر پلاستيكی شامل گاتر پی وی سی، گاتر پلی آميد، گاتر پلی پروپيلن و گاتر ای بی اس می باشد كه در طرح های مختلف و با ابعاد متنوع توليد مي شود. گريل استخری يك نوع گاتر با درپوش يا گريتينگ است كه برای جمع آوری آب دور استخر و جكوزی ها استفاده ميشود. گريل استخری روی كانال آب دور استخر ها و جكوزی ها قرار مي گيرد. برای جمع آوری آب سرريز استخر و جكوزی هميشه يك كانال دور فضای استخر ايجاد مي شود و روی آن از گريل استخری استفاده مي شود.

مزایای گریل استخر

  • مقاوم در برابر وزن زیاد افراد
  • مقاوم در برابر نور خورشید و عدم تغییر رنگ آن
  • مقاوم در برابر مواد شیمیایی
  • ساختار گریل های استخر به گونه ای می باشد که قابل بازیافت هستند و به طبیعت آسیبی وارد نمی کنند
  • دارای طرح و رنگ متنوع می باشد
  • نصب آسان
  • نگهداری و تمیز کردن آن ها بسیار ساده است

انواع گریل ها

انواع گریل ها

گریل استخری با جنس پلی پروپیلن ( PP ) عمدتا در فضای سرپوشیده و به دور از نور آفتاب مورد استفاده قرار می گیرند. گریل استخری با جنس ای بی اس ( ABS ) عمدتأ در فضای باز و در معرض نور آفتاب مورد استفاده قرار می گیرند و به علت دارا بودن آنتی یووی مخصوص در محیط باز طراحی و تولید می شوند.

گریل استخر تک پین (تک پل)

گریل های استخری تک پین (تک پل) مناسب برای استفاده در کنار جکوزی و یا استخری با ساختار منحنی کاربرد دارند.

گریل استخر طرح استپدار

این نوع گریل استخری به علت دارا بودن جنس پلی پروپیلن و مواد اولیه تشکیل دهنده آن مناسب استفاده در محیط سر پوشیده می باشد. گریل استخری طرح استپدار در عرض های 18 و 20 و 30 سانت تولید می شوند که در عرض های 18 و 20 تک پین (تک پل) هستند و عرض 30 سانت استپدار دارای دو پین ( دو پل ) می باشد. به علت تک پین بودن این نوع گریل قابلیت استفاده در محیط با ساختار منحنی مانند دور جکوزی و یا استخری با ساختار دایره ای و منحنی را دارند.

گریل استخر طرح پولکی

این نوع گریل استخری به علت دارا بودن جنس ای بی اس و مواد اولیه تشکیل دهنده آن مناسب استفاده در محیط باز و سر باز می باشد. گریل استخری طرح پولکی در عرض های 18 و 20 سانت تولید می شوند که در عرض های 18 و 20 تک پین (تک پل) تولید می شوند. به علت تک پین بودن این نوع گریل قابلیت استفاده در محیط با ساختار منحنی مانند دور جکوزی و یا استخری با ساختار دایره ای و منحنی را دارند.

گریل استخر طرح پولکی
گریل استخر طرح فنری

این نوع گریل استخر به علت دارا بودن جنس ای بی اس و مواد اولیه تشکیل دهنده آن مناسب استفاده در محیط باز و سر باز می باشد. گریل استخر طرح فنری در عرض های 18 و 20 و 25 و 30 سانت تولید می شوند که در عرض های 18 و 20 و 25 و 30 سانت  تک پین ( تک پل ) تولید می شوند. به علت تک پین بودن این نوع گریل قابلیت استفاده در محیط با ساختار منحنی مانند دور جکوزی و یا استخر با ساختار دایره ای و منحنی را دارند.

گریل طرح موج

این نوع گریل استخر به علت دارا بودن جنس پلی پروپیلن و مواد اولیه تشکیل دهنده آن مناسب استفاده در محیط باز و سر باز می باشد. گریل استخر طرح موج در عرض های 14 و 18 و 20 و 25 و 30 سانت تولید می شوند که عرض های 14 و 18 و 20 و 25 و 30 سانت همگی تک پین ( تک پل ) تولید می شوند. به علت تک پین بودن این نوع گریل قابلیت استفاده در محیط با ساختار منحنی مانند دور جکوزی و یا استخر با ساختار دایره ای و منحنی را دارند.

گریل استخر آجدار

این نوع گریل استخری به علت دارا بودن پلی پروپیلن و مواد اولیه تشکیل دهنده آن مناسب استفاده در محیط باز و سر باز می باشد. گریل استخری طرح موج در عرض های 14 و 18 و 20 و 25 و 30 سانت تولید می شوند که عرض های 14 و 18 و 20 همگی دو پین ( دو پل ) تولید می شوند. و 25 و 30 سانت همگی سه پین ( سه پل ) تولید می شوند. به علت دو و سه پین بودن این نوع گریل قابلیت استفاده در محیط با ساختار بدون انحنا و نود درجه قابلیت استفاده دارند.

امیر مطلوبی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
گیف تبلیغاتی2
گیف تبلیغاتی2
گیف تبلیغاتی2
گیف تبلیغاتی2
0
با لایک و کامنت از این مقاله حمایت کنیدx

در خـبـرنـامـه ما عضو شوید

برای دریافت آخرین رویداد ها ایمیل خود را وارد نمایید.