مجله آموزشی اطلاع رسانی دایومگ

logo
آیکون استخر پلاس

استخر پلاس

Search
معرفی-انواع-دمنوش-لاغری-برای-کاهش-وزن

معرفی انواع دمنوش لاغری برای کاهش وزن

فهرست مطالب

بسیاری از افراد هستند که دارای اضافه وزن هستند و تلاش های متعددی برای کاهش وزن انجام داده اند اما به نتیجه دلخواه خود نرسیده اند. به عنوان مکمل رژیم غذایی دمنوش هایی که برای لاغری مناسب هستند می تواند روند کاهش وزن را سریع تر نماید اما نمی توان فقط صرفاً با خوردن دمنوش های لاغری به تناسب اندام رسید. ما قصد داریم در این مقاله نقش انواع دمنوش های لاغری را تجزیه و تحلیل نماییم و علم پشت این دمنوش های مناسب برای لاغری را مورد بررسی قرار دهیم.

نخست درک این موضوع بسیار ضروری است که کاهش وزن فرآیند بسیار پیچیده ای می باشد و شامل عوامل متعددی از جمله رژیم غذایی مناسب، فعالیت بدنی و ژنتیک است. یعنی نمی توان برای رسیدن به وزن ایده آل و داشتن تناسب اندام فقط از دمنوش های لاغری استفاده نمایید. بلکه باید آن ها را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

دمنوش لاغری با چای سبز

چای سبز نوشیدنی بسیار محبوبی است که در سراسر جهان به دلیل فواید بالقوه آن برای سلامت بدن، مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از رایج ترین دلایل استفاده از چای سبز کاهش وزن است، زیرا اعتقاد بر این است که این چای یا دمنوش به مدیریت وزن کمک می کند. به طور کلی یکی از اصلی ترین دلایلی که چای سبز می تواند به کاهش وزن کمک کند، توانایی آن در افزایش متابولیسم است. متابولسیم پروسه تبدیل غذا به انرژی را انجام می دهد. چای سبز حاوی ترکبیاتی به نام کاتچین است که نشان داده است متابولیسم و اکسیداسیون چربی را افزایش می دهد. کاتچین ها نوعی پلی فنل هستند، یعنی ترکیبات گیاهی که خاصیت آنتی اکسیدانی دارند. چای سبز منبعی غنی از کاتچین است و تصور می شود این ترکیبات به افزایش متابولیسم و ​​افزایش اکسیداسیون چربی کمک می کند که ممکن است به کاهش وزن کمک کند.همین امر می تواند به کاهش وزن کمک نماید و فرآیند چربی سوزی را تسریع بخشد. به خاطر داشته باشید که تنها نوشیدن چای سبز جهت کاهش وزن کافی نیست و باید با عواملی مانند رژیم غذایی سالم یا فعالیت بدنی منظیم ترکیب شود.  

دمنوش لاغری با زنجبیل

زنجبیل برای همیشه و در سراسر جهان به دلیل داشتن طعمی باور نکردنی و خواص سلامتی فوق العاده، بسیار زیاد مورد استقبال قرار می گیرد. طبق مطالعه ای در سال 2014 که بر روی موش های چاق انجام شد، محققان دریافتند که زنجبیل با کنترل احساس گرسنگی اثر بخشی لیپتین را بهبود می بخشد که به آن هورمون سیری ام می گویند. گفته می شود این یک هورمون بی اشتهایی می باشد که نقش اصلی را در کاهش وزن ایفا می کند. از سوی دیگر مطالعه ای در سال 2012 در دانشگاه کلمبیا نشان می دهد که افرادی که 2 گرم پودر زنجبیل را را در یک فنجان آب داغ برای صبحانه نوشیدن، احساس سیری بیشتری نسب به افرادی که این دمنوش را ننوشیدنند دارند. به طور کلی زنجبیل ریشه ای با خاصیت گرم کنندگی است یعنی متابولیسم را تسریع می کند و دمای بدن را افزایش می دهد و برای متعادل کردن دمای بدن از کالری های دخیره شده استفاده می کند. به همین دلیل است که دمنوش زنجبیل گزینه مناسبی برای افرادی که اضافه وزن دارند می باشد و این دمنوش به عنوان دمنوش لاغری شناخته شده است.

دمنوش لاغری با دارچین

دارچین ترکیبی استثنائی است که برای سلامت بدن بسیار مفید می باشد. طعم بی نظیر و بسیار لذیذ دارچین به شما این امکان را می دهد تا آن را به راحتی جایگزین شکر نمایید. مصرف دارچین همانند زنجبیل دمای بدن را افزایش می دهد و در نتیجه بدن را مجبور به مبارزه برای بازگرداندن دمای خود به مقادیر استاندارد می کند. به طور کلی دارچین یک اثر سرکوب کننده اشتها تقریباً فوری دارد. بنابراین سیری را افزایش می دهد و به طور طبیعی کالری دریافتی را کاهش می دهد. مصرف منظم دمنوش دارچین سبب تحریک دستگاه گوارش و تسهیل هضم را برای شما تضمین می کند.

دمنوش لاغری چای ماچا

دمنوش لاغری چای ماچا که در سطح بین المللی مصرف می شود، خواص بسیار زیادی با به همراه دارد که یکی از این خواص های کاهش وزن و چربی سوزی می باشد. دمنوش لاغری ماچا سطح انسولین را در بدن شما تنظیم می کند؛ و به عبارت دیگر به شما کمک می کند اشتهای خود را کنترل نمایید. دمنوش لاغری ماچا منبع قدرتمندی از انواع آنتی اکسیدان ها است که فرآیند چربی سوزی در بدن را تحریک می کند. نوشیدن دمنوش لاغری ماچا حرارت زایی را افزایش می دهد. این بدان معناست که چربی سوزی و کاهش وزن را بین 10 تا 40 درصد افزایش می دهد. توصیه می شود اگر به دنبال یک نوشیدنی سالم و بدون کالری هستید دمنوش لاغری ماچا را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

دمنوش لاغری هل

چربی شکم در واقع یک پدیده نسبتاً خطرناک است و افراد مبتلا به آن بیشتر در معرض مشکلات قلبی یا گردش خون هستند. مصرف هل از اضافه وزن جلو گیری می کند. طبق تحقیقات افرادی که هل را به صورت منظم مصرف می کنند تحمل گلوکز بهتری خواهند داشت و سطح چربی های خون کمتری نسبت به افرادی که هل مصرف نمی کنند دارند. داشتن طعم دلپذیر این ماده به خودش این امکان را داده است که در بسیاری از مواد خوراکی وجود داشته باشد اما اغلب در نوشیدنی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

دمنوش رویبوس

نوشیدن مقدار لازم این دمنوش سبب آبرسانی بهتر بدن و اندام می شود. در واقع رویبوس یک دم کرده طبیعی می باشد که از درختی در آفریغا جنوبی می آید که می توان گفت این ماده هیچ گونه منع مصرف و عوارض جانبی ندارد. دمنوش لاغری رویبوس به عنوان چای بوته قرمز شناخته شده است که به لطف خواص آنتی اکسیدانی که دمنوش لاغری رویبوس دارد متابولیسم و هضم سلولی را تسریع می کند. برای به حداکثر رساندن خواص دمنوش لاغری رویبوس، توصیه می شود آن را در اولین ساعات روز و با معده خالی بنوشید.

دمنوش لاغری گل محمدی

گل محمدی یا همان گل سرخ به سم زدایی بدن بسیار کمک می کند و می توان آن را یک ماده دیورتیک ( ادرار آور) شمارد که مسبب می شود تا کلیه ها مقدار بیشتری سدیم را از بدن خارج نمایند. نمک زیاد آب موجود در خون را کاهش می دهد و موجب غلظت خون می شود. همین امر برای گردش خون استاندارد به هیچ عنوان خوب نمی باشد. از سوی دیگر می توان گفت هنگامی که شما با کاهش وزن مواجه می شوید در واقع آب بدنتان کم شده است. در نتیجه بدن شما احتیاج به تامین آب از دست رفته دارد. دمنوش لاغری گل محمدی به شما کمک می کند آب بدنتان را جبران نمایید و بدنتان را هیدراته نگه می دارد.

دمنوش لاغری جینسینگ

جینسینگ یک گیاه ریشه زا و نیروبخش می باشد که نقش مهمی در تسریع نمودن کاهش وزن ایفا می کند. جینسینگ هورمون هایی مانند انسولین را که در متابولیسم لیپید ها و چربی ها نقش دارند، تنظیم می کند؛ به طوری که وقتی تمام چربی های مصرف شده هضم شود، هیچ یک از آن در بدن ذخیره نمی شود. به صورت خلاصه این ماده با افزایش متابولیسم بدن، کاهش احتباس آب در بدن، متابولیسم کربوهیدرات، افزایش انرژی و کاهش اشتها به کاهش وزن کمک می کند.

دمنوش لاغری مریم گلی

همه بانوان در طول زندگی خود تحت تاثیر تغییرات هورمونی بسیار زیادی می شوند مانند قاعدگی، بارداری، یائسگی و … در طول یائسگی هورمون هایی ظاهر می شود که که اغلب سبب افزایش وزن در بانوان می شود. دمنوش لاغری مریم گلی به محدود کردن این هورمون ها و البته محدود کردن ذخیره چربی کمک می کند. مصرف دمنوش لاغری مریم گلی باعث عملکرد صحیح دستگاه گوارش می شود و همین امر به بدن شما کمک می کند تا چربی هارا تغییر دهد و در نتیجه محدود شدن ذخیره آنها را به همراه دارد. ناگفته نماند که دمنوش لاغری مریم گلی روی سیستم عصبی تاثیر مثبتی دارد و  به شما کمک می کند با احساس خستگی و بی حالی مبارزه کنید. این به شما امکان می دهد در طول روز در بهترین فرم خود باقی بمانید و سرحال باشید.

دمنوش لاغری زرشک

زرشک میوه ترش مزه و البته با فواید بسیار زیاد پاییز می باشد که یکی از فوایدی که در زرشک گنجانده شده است استفاده از آن به منظور کاهش وزن است. بربرین موجود در آن می تواند موجود در آن سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و در نتیجه به کاهش وزن کمک می کند. توصیه می شود دمنوش لاغری زرشک را نیم ساعت قبل از خوردن وعده های غذایی بنوشید تا از تمام مزایای آن بهره مند شوید.

دمنوش لاغری رازیانه

گیاه رازیانه دارای مقادیر بسیار زیادی از فیبر غذایی، کلسیم، ویتامین C، پتاسیم، منیزیم، و منگنز می باشد که علاوه بر داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی می تواند به کاهش وزن کمک کند. در بسیاری از رژیم های تغذیه گیاه رازیانه یافت می شود و دلیل آن خاصیت های فوق العاده آن می باشد.دمنوش لاغری رازیانه متابولیسم را تحریک می کند و به آن سرعت می بخشد و از سوی دیگر باعث کاهش طبیعی اشتها می شود. توصیه می شود دمنوش لاغری رازیانه را نیم ساعت قبل از خوردن وعده های غذایی بنوشید زیرا به شما این امکان را می دهد که غذای کمتری میل کنید و به کاهش وزن شما سرعت می بخشد.

دمنوش لاغری اسطوخودوس

اسطوخودوس یا لاوندر گیاهی می باشد از خوانواده نعنا که غلی رغم داشتن بوی بسیار مطبوع، طعم آن تلخ می باشد. اسطوخودوس سرشار از فنولیک و کومارین ( ماده معطر طبیعی) است و بر تخلیه لنفاوی بدن تاثیر مستقیم دارد. این گیاه اغلب برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد زیرا حذف موجود در بدن را تسهیل می کند. دم کرده اسطوخودوس همچنین به دلیل خواص ضد التهابی، ضد اسپاسم و ضد قارچی که به جلوگیری از عدم تعادل باکتریایی و تنظیم فلور روده کمک می کند، برای بهبود عملکرد سیستم گوارشی توصیه می شود.

سخن پایانی

به خاطر داشته باشید که هیچ محصولی وجود ندارد که بدون داشتن سبک زندگی سالم و اصولی موجب کاهش وزن شود. دمنوش های لاغری فوق الذکر همانطور که گفته شد فقط به روند کاهش وزن کمک می کند. فراموش نکنید که هیچ رویکرد یکسانی برای کاهش وزن وجود ندارد و چیزی که برای یک فرد موثر است ممکن است برای فرد دیگر موثر نباشد.

امیر مطلوبی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
گیف تبلیغاتی2
گیف تبلیغاتی2
گیف تبلیغاتی2
گیف تبلیغاتی2
0
با لایک و کامنت از این مقاله حمایت کنیدx

در خـبـرنـامـه ما عضو شوید

برای دریافت آخرین رویداد ها ایمیل خود را وارد نمایید.